מאמרים

השמנה בקרב נערות מתבגרות עלולה להשפיע לא רק על בריאותן הפיסית אלא גם על זו הנפשית ולהכניס אותן לסחרור אכזרי של דיאטות רעב. אז מה עושים? הכירו את הבדיקה הגנטית להורדה במשקל

אמא, הכירי את הבדיקה הגנטית שתעזור לבתך המתבגרת להוריד במשקל באופן בריא

לא צריך לסבול יותר (shutterstock)

היא נחשפת מדי יום ביומו למאות חשבונות טיק טוק ואינסטגרם, של בחורות שמציגות חיוך של מיליון דולר בתוך גוף "מושלם" וחטוב. תכניות הריאליטי חושפות דוגמניות בבגדי ים והשערים של המגזינים  מתפארים במפורסמות מושלמות שהבת שלך ששוקלת מעל הממוצע, רואה בהן מודל. ואת, את אומרת לה שיופי זה לא הכל בחיים ושתאהב את מי שהיא, אבל אין עם מי לדבר. היא כבר נשאבה במקרה הטוב למעגל דיאטות שגורמות לה תסכול וסבל, ובמקרה הרע להפרעות אכילה שהדרך מהן לצאת מהן, לא תהיה קלה.

בסופו של דבר, המשקל של הנערה המתבגרת שלך משפיע על בריאותה – פיזית או נפשית – כך שהדאגה שלך מוצדקת. את רוצה לעזור, אבל לא קל להורה לדעת איך. בעוד הבת שלך מרגישה מוטרדת או כועסת בגלל עודף משקל, יתכן שהיא גם לא רוצה שתתערבי. אך ככל שהיא תנסה להתמודד עם בעיותיה בכוחות עצמה, חשוב לך להיות מעורבת.

במקום להכניס אותה לעוד דיאטה סיזיפית, שלא תתאים לה כנראה ורק תגרום להתעללות נוספת בגוף – תוכלי לעזור לה לבצע אחת ולתמיד שינויים בתזונה ובהרגלי האימונים, שיביאו אותה למסלול בריא יותר. וכל זה אם היא רק תכיר את הגנטיקה שלה ותבין איך הגוף שלה פועל: מה הוא צריך ואילו מזונות ומרכיבים מזיקים לו, האם יש לה נטייה למחסור בוויטמינים או רגישויות לטעמים שגורמים לעלייה במשקל. הכרת הגנטיקה תלמד אותה  כיצד פועלת מערכת חילוף החומרים שלה ואיזו פעילות ספורטיבית מתאימה לה על מנת להתחטב ולהפחית קילוגרמים מיותרים.

 

כל כך פשוט, אבל מעשי: הבדיקה הגנטית שתוכל לעזור לבתך לרדת במשקל

בדיקת גנטית פשוטה באמצעות רוק, תעזור לבתך ולכל נערה מתבגרת, להגשים חלום להסיר שומן עודף בצורה בריאה בלי לרעוב ובלי להרוס את הגוף. 

התכונות הייחודיות של הגנים שלנו מכתיבות את התגובות השונות של הגוף שלנו למזון. כל גן הוא "מתכון" לייצור חלבון, ולכן כאשר חל בו שינוי, ייווצר חלבון מעט שונה שיתפקד פחות טוב. שינויים אלה יוצרים וריאציות גנטיות ייחודיות. מכיוון שיש לנו 2 עותקים מכל גן, הווריאציה הגנטית יכולה להתרחש בגן אחד, בשניהם או כלל לא. הכרת הגוף, נקודות החוזקה והחולשה שבו, יסייעו בבחירת הדיאטה המתאימה והיעילה ביותר עבור גופנו ובכך לשמירה על הבריאות.

 

תחום ה NutriGenetics מבוסס מחקרית ומנתח את הקשר בין הגנטיקה לבין תכונות הקשורות לאורח חיים, תזונה וספורט כגון מטבוליזם של רכיבי מזון שונים, יכולת עיבוד וספיגת ויטמינים, התאמה לסוגי ספורט שונים ועוד.

 

בשונה מדיאטות שונות הקיימות בשוק,הבדיקה הגנטית MyGENES היא לא טרנד, והמטרה אינה ירידה מהירה במשקל שלאחריה עולים חזרה בדיוק באותה מהירות. MyGENES היא דרך חיים, בדיוק כמו שהגנים שלנו אינם משתנים- כך גם ההמלצות התזונתיות אינן משתנות אף הם. רכיבי המזון מותאמים אישית לדרך בה הגוף פועל.

 

לאחר קבלת הדוח מומלץ לעבור על תוצאות הדוח יחד עם יועצי התזונה של MyGENES בכדי ליישם את ממצאיו באופן יעיל בחיי היום יום ולהתאים את התזונה האידיאלית של בתך לאורך זמן. יועצי התזונה מביאים את ההמלצות בהתאם לדוח הגנטי, יחד עם שאלון אורח חיים מעמיק, בדיקות דם ושיחה אישית. 

 

יישום ההמלצות לאורך זמן, יעזרו לבתך להוריד במשקל לאורך זמן בלי לזגזג, בלי לנסות דיאטות שיהרסו את גופה דווקא בשנים הכל כך חשובות של התבגרותה והתפתחותה וכמובן לסגל לעצמה אורח חיים בריא שיילווה אותה לאורך שנים רבות.