מניעת מחלות

המלצות הבדיקה הגנטית עושות את כל ההבדל בין ירידה מוצלחת במשקל ואימוץ חיים בריאים לעודף משקל שמוביל למחלות. במה אתם בוחרים?

תזונה מותאמת אישית מונעת מחלות

הכל מתחיל בתזונה: מניעת מחלות בעזרת בדיקה גנטית פשוטה

אבחון גנטי להתאמת תזונה אישית ופעילות גופנית עד לא מזמן נחשב למוצר פרימיום שעלותו אלפי דולרים. לאחרונה, MyGenes, בשיתוף פעולה עם מעבדת הגנטיקה GGA ופרופ׳ דני ברקוביץ – הנגישו את בדיקת הפרימיום יחד עם ייעוץ וליווי תזונאי מקצועי, והפכו אותה להיות מוצר חובה לכל אחד שרוצה להיות רזה ובריא – המתאים לכל כיס.

 

המלצות הבדיקה הגנטית עושות את כל ההבדל בין ירידה מוצלחת במשקל ואימוץ חיים בריאים לעודף משקל שמוביל למחלות. אם ירידה במשקל מתחילה קודם כל מהיכרות מעמיקה עם הגנים שמשפיעים עליה ועל הגוף, כך גם איתור רגישות לכולסטרול, שומנים או סוכר בדם בהווה, יעזרו למנוע מחלות בעתיד כמו, לחץ דם גבוה, טרשת עורקים, התקפי לב וכד'.

 

הנוטרוגנטיקה – תזונה גנטית, יוצאת מההנחה שלכולנו אותם כרומוזומים עם חתימה גנטית ייחודית לכל אחד ואחת. בדומה לחולצה במידה small שאינה מתאימה למי שמתהדר במשקל גוף מלא יותר, כך גם בתזונה ובבריאות. מחקרים שנעשו בעולם הוכיחו שאנשים מגיבים באופן שונה למאכלים דומים. יש את מי שזכו לגנטיקה מהסרטים, יכולים לאכול למשל בשר אדום ולחם לבן ללא חשש, אפילו לא מודעים לכך ונמנעים. ויש אנשים שלא יודעים שיש להם רגישות לכולסטרול וממשיכים לאכול גבינות שמנות בלי הגבלה, ומגלים זאת רק אחרי שמתפרצות אצלם מחלות כמו לחץ דם גבוה, טרשת עורקים או ארוע מוחי ואז – כבר מאוחר מידי.

 

לרצף גנטי ( DNA) יש שני יישומים פוטנציאליים בתחום הבריאות: טיפול בחולים במצבים שונים ומניעת מחלות בקרב אנשים בריאים. התאמת תזונה אישית על פי תוצאות בדיקה גנטית, משמשת לא רק כבסיס לירידה במשקל. המטרה רחבה יותר וכוללת שילוב מנצח בין השגת מראה רזה וחטוב ואימוץ אורח חיים בריא, באמצעות שינוי דפוסי אכילה וספורט שאינם מתאימים לגוף ולגנטיקה שלנו. שינוי דפוסים בשגרה באמצעות הכרות של הגנים, יועילו במניעת מחלות.