נטייה להשמנה

אתם מתעללים בעצמכם במשך שנים וכופים עליו דיאטות סבל שמזיקות ואינן מתאימה לו? זה הזמן להפסיק לסבול ולאמץ תזונה מותאמת על פי גנטיקה, כי לגוף שלכם צרכים משלו

הדרך לגזרה חטובה ורזה עוברת בבדיקה רוק פשוטה ( shutterstock)

הסוף להשמנה: בדיקת הרוק שתגרום לך להשיג את הגזרה החטובה שתמיד חלמת עליה

העיסוק במשקל, התשוקה להיפטר מקילוגרמים מיותרים, הפנטזיה להסתובב בבגד ים על חוף הים מבלי להתבייש ולהסתתר – הם חלק מהדברים העיקריים שמעסיקים פלח גדול מהאוכלוסייה שסובל מהשמנה ומסרב לחיות איתה. החלום לרדת במשקל ולהסתכל במראה בחיוך, דוחף אותנו לעיתים רבות למצבי קצה של אימוץ שיטות דיאטות בזק או דיאטות הרעבה, שאינן מביאות לתוצאות הרצויות, לא מתאימות לכל אחד ויוצרות תסכול, אכילה רגשית, עלייה במשקל וגלגל שמסתובב סביב עצמו ללא מטרה.

 

אם דיאטות הן אוניברסליות ולא מתאימות לכל אדם, איך בכל זאת יורדים במשקל בצורה מבוקרת ואף שומרים עליו למשך תקופה ארוכה? 

התשובה היא תזונה מותאמת אישית על פי הגנטיקה. עצם היכולת שלנו לאגור אנרגיה ברקמת השומן נקבעת באופן גנטי. לכל אדם יש יכולת שונה לאגור שומן והיא משתנה לפי הרכב הגוף והתכונות המטבוליות השונות שירש מהוריו. בהתאם לכך, ישנם אנשים שיעלו במשקל מהר יותר מאחרים,בתנאים זהים של פעילות גופנית וצריכה קלורית. 

התכונות הייחודיות של הגנים שלנו מכתיבות את התגובות השונות של הגוף שלנו למזון. כל גן הוא "מתכון" לייצור חלבון, ולכן כאשר חל בו שינוי, ייווצר חלבון מעט שונה שיתפקד פחות טוב. הכרת הגוף ונקודות החוזקה והחולשה שבו, יסייעו בבחירת הדיאטה המתאימה והיעילה ביותר עבור הגוף וכתוצאה מכך גם שמירה על הבריאות לאורך זמן. 

בבדיקת רוק פשוטה הבודקת יותר מ – 200 משתנים בגנים, ניתן לקבל דו"ח מקיף על נטייה להשמנה, אי סבילות ללקטוז או גלוטן, נטייה לעליית סוכר בדם, רגישות לשומנים וכולסטרול, רגישות לפחמימות, התאמה לשעון הביולוגי שלנו והשפעתו על המשקל, העדפה לטעמים ואפילו איזו פעילות ספורט מתאימה לנו. חשוב לציין שזוהי בדיקה חד פעמית, לכל החיים, משום שהגנטיקה שלנו אינה משתנה. 

חשוב לציין שכל תוצאות הבדיקה וההמלצות – נגישות באפליקציה המתקדמת שלנו. אבל זה לא הכל. צוות דיאטנים קליניים עובר על הדוח יחד עם שאלון אורח חיים ובדיקת דם (אופציונלי), ובונה תפריט מותאם אישית על פי הגנים שלך. כל תפריט מותאם לצורה שבה הגוף שלך פועל.